podzim
Uncategorized

10 způsobů, jak si užít podzim

Máme tu podzim – dny se krátí, ochlazuje se, častěji prší a více lidí má “rýmičku a kašílek”. Ale i tak si můžeme toto nádherné období zpříjemnit. Tady je pár rad, jak na to.

Podzim je jedno ze čtyř ročních období. Někdo podzim miluje. Někdo ho nenávidí. A není ani divu – podzim je spojený s ochlazením, kratšími dny, chřipkovou epidemií i častějším deštěm a mlhami. Ale i přesto má své kouzlo. A já vám dnes dám 10 tipů, jak si podzim zpříjemnit.

1. Procházky v Babím létě

Venku svítí sluníčko, ale není vedro k padnutí. Ideální počasí na procházky a výlety. Žádní upocení turisté, žádné úžehy ze sluníčka a dehydratace. Jenom odpočinek a příroda.

podzimní výlety
výlety na podzim jsou nejlepší

2. Romantická příroda kolem nás

S podzimní procházkou souvisí i romantická atmosféra podzimu. Ranní mlhy, do kterých prosvítají paprsky slunce. Pestrobarevné aleje listnatých stromů. Opravdu se někdy zastavte cestou z práce nebo ze školy v parku a užijte si barvy podzimu.

podzimní příroda
podzim má nádhernou pestrobarevnou přírodu

3. Vinobraní a jarmarky

Podzim je obdobím sklizně. Tedy i obdobím jarmarků a vinobraní. Snad v každém městě se pořádá tradiční vinobraní, které oslavuje sklizeň vinné révy. Takže své chuťové pohárky můžete smočit v bílém či červeném víně nebo v burčáku, protože nyní je burčáková sezóna.

vinobraní
vinobraní probíhá na podzim

4. Sklizeň

Sklizeň se týká i zeleniny a ovoce na našich zahrádkách. Není nic lepšího než si uvařit nějakou dobrotu z vlastnoručně opečovávané zeleniny. Nejlepší odměnou za sklizené ovoce je vůně čerstvě upečeného jablkového štrúdlu. A co teprve houbařská sezóna? Procházka po lese spojená se sběrem krásných hříbků pomůže Vaší peněžence, chuťovým pohárkům, a dokonce i Vaší postavě.

podzimní sklizeň
podzimní sklizeň úrody a žně

5. Orgasmus pro tvořilky

Pestrobarevné listí, rudé šípky, nádherné dýně jsou zápalnou šňůrou pro tvorbu podzimní dekorace do domácnosti. Podzim láká k výzdobě bytů, zahrad i balkonů, a přitom stačí pouze procházka lesem či parkem. Všude naleznete přírodní pestrobarevný materiál k výzdobě. Milovnice pletení a háčkování si také přijdou na své – přeci jen jsou v módě lehké svetříky plné barev.

podzimní tvoření je relaxační

6. Romantika a vůně svíček

Dny se krátí a noci prodlužují. Naši předkové si v těchto dobách vyprávěli příběhy u ohňů. Nyní se celá rodina sejde u ohně málokdy, ale nevidím důvod, proč si temné večery nezpříjemnit pomocí svíček. Plamen svíček uklidňuje, zpříjemňuje atmosféru a svíčky nádherně voní. Já osobně si dopřávám horkou relaxační vanu za svitu svíček. Nesmírně uklidňující.

aromatické svíčky
aromatické svíčky s podzimní vůní jablek či skořice

Tip na úžasně vonící svíčky: Candleberry

7. Svařené víno

S chladnými a temnými večery je spojena další relaxační lahůdka – horké nápoje. Ať už holdujete alkoholu nebo ne – svařák rozhodně zahřeje každého. Vůně skořice, hřebíčku, a citronové kúry krásně provoní celým bytem a omamná chuť svařeného vína uklidní vaše smysly.

podzimní pitivo pro chladné dny
svařák potěší každého milovníka horkým nápojů

Tip: vyzkoušejte recept na Sváteční svařenou dýni

8. Váleníčko v pohodlí domova

Podzimní počasí je ideální na dohánění restů v podobě čtení knih, hraní her, sledování filmů nebo seriálů. Díky sychravému počasí nemusíte mít výčitky svědomí, že marníte svůj čas u počítače nebo v posteli. Deštivé počasí doslova vybízí k zachumlání do postele s nějakou pěknou knížkou po ruce.

deštivé počasí
deštivé počasí svádí k lenošení pod dekou

9. Neřešíme postavu

Tento odstavec asi nepotěší chlapy, ale rozhodně udělá radost nejedné ženě. Je definitivní konec plavkové sezóny! Na podzim můžeme své tukové polštářky schovat pod nějaký šik svetřík, který lichotí naší postavě. Podzim přináší i nové podzimní trendy, takže o důvod víc vyrazit na nákupy!

podzimní oblečení
podzimní pestrobarevné oblečení

10. Drakiáda

Každý má v sobě ještě část dítěte. Proč nezkusit navštívit nějakou drakiádu s vlastnoručně vyráběným drakem? No vážně, vezměte přítele, psa nebo děti a šup na kopec.

Nevíte, kde je nejbližší Drakiáda? Vyzkoušejte portál Kudy z nudy.

zdroj fotky: pixers

A co děláte pro dobrou náladu vy?

Máte rádi podzim nebo ho “přežíváte”?

Líbil se ti článek?

další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.