Africké trhy
cestuje Jídlo a recepty výlety po ČR

Africké trhy v Pardubicích

Máte rádi exotické ovoce? Holdujete kvalitní kávě, vegetariánským jídlům a fair trade? Tak nezapomeňte navštívit některé z festivalů eshopu virunga.cz – Africké trhy byly naprosto dokonalé.

Také rádi cestujete za jídlem?

Eshop virunga propaguje a prodává čerstvé i sušené organické exotické ovoce, ale na jejich eshopu najdete i kvalitní kávu, kakaové boby, sypaný čaj i voňavé koření. Vzhledem k tomu, že moc lidí o tomto eshopu nemá ani zdání, pořádá virunga pravidelně Africké hodování v různých městech České republiky. Ano, i v Čechách můžete ochutnat jackfuit, papáju, dračí ovoce nebo různé druhy banánů.

Africké trhy Virunga
Africké trhy Virunga

Africké trhy na vlastní kůži

Na podzim jsme byli s přítelem a pár přáteli na Africkém hodování v Hradci Králové. Bohužel počasí nebylo příliš přívětivé. Za větrného chladného dne jsme festival v rychlosti prolétli. Ochutnali jsme některá exotická ovoce a vyzkoušeli jsme dobroty z grilu. Zaujala mě batátová polévka se zázvorem i vegetariánský hamburger z Jackfruitu a avokádového guacamole. Domů jsme si odvezli sušené mini banánky a sušené plátky jackfruitů.

Letos pro nás další Africké trhy, tentokrát v Pardubicích, bylo jasnou volbou. Teplé slunné počasí nás vylákalo na skvělý oběd. Prošli jsme si všechny stánky s čerstvým ovocem. Nechyběly zde různé druhy ovoce – banány, mučenky, annony, jackfuity, ale byly zde k zakoupení i více známější kousky jako avokádo, ananas, papája, mango, dračí ovoce a další.

Na afrických trzích jsme ochutnali i čerstvý Jackfruit.
Africké trhy nabídly i čerstvý Jackfruit

Ovoce jste mohli zakoupit v celku nebo si ho nechat rozpůlit a zabalit.

Máte raději sušené ovoce? Nevadí, k výběru byly i sušené banánky v celku nebo v plátcích, sušené mango nebo papája. Domů jsme si odvezli trochu sušených mini banánků a balíček sušeného manga.

Sušené banánky na afrických trzích
sušené mini banánky a banánové chipsy

O kousek dál nás zaujaly domácí Virunga džemy z manga, papáji, ananasu nebo banánů. Ochutnali jsme všechny domácí džemy, ale nejvíce nás zaujal džem z papáji, který jsme si odvezli domů.

Africké trhy nabídly i domácí Virunga džemy z exotického ovoce
domácí Virunga džemy z exotického ovoce

Další stánek nabízel sladké zákusky, dortíky z exotického ovoce i barevné makronky. Je libo panna cottu z dračího ovoce? Nebo ovocný cupcake s exotickým mixem?

plněný cupcake z exotického ovoce na afrických trzích
plněný cupcake z exotického ovoce

Lákaly nás veškeré dortíky a sladkosti, ale chtěli jsme vyzkoušet exotické makronky. Vypadaly opravdu lákavě a my prostě nemohli odolat.

barevné makronky z exotického ovoce
barevné makronky z exotického ovoce

K obědu jsme si zakoupili Velký grilovaný mix, který obsahoval grilované exotické ovoce doplněné o avokádové guacamole, mix z Jackfuitu a papájový džem.

Velký grilovaný mix s ovocem, avokádovým guacamole a Jackfruitem
Velký grilovaný mix s ovocem, avokádovým guacamole a Jackfruitem

Naše africké putování jsme zakončili lahodnou voňavou kávou.

Africké trhy nabízejí i lahodnou 100% arabica káva
100% arabica

Zaujaly Vás Africké trhy a chcete je navštívit? Seznam aktuálních termínů a míst najdete na stránkách Africketrhy.cz.

další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *