nepečený borůvkový dort
dezerty a sladké vaří

nepečený borůvkový dort ze zakysané smetany

Nepečený borůvkový dort ze zakysané smetany s ovocem je lahodný a zároveň jednoduchý na přípravu. Stačí vám forma na dort, piškoty, zakysaná smetana, šlehačka ke šlehání a ovoce.

nepečený dort s borůvkami
nepečený dort se zakysanou smetanou

Plánujete oslavu a chcete mít slavnostní, ale zároveň lehký dort? Nebo máte jen chuť na něco lahodného a osvěžujícího? Doporučuji vyzkoušet tento dort ze zakysané smetany s ovocem, který zvládne ukojit veškeré chutě.

Tento nepečený dort můžete udělat z jakéhokoliv ovoce, ale já si recept upravila tak, aby dort chutnal právě s borůvkami. Další nepečené dorty můžete najít na Topreceptech.

Borůvkový nepečený dort se zakysanou smetanou

obtížnost: snadné
doba přípravy: 20 minut + pár hodin chladnutí v ledničce
způsob přípravy: nepečené

Ingredience

Na nepečený dort budeme potřebovat:

  • 1 balení dětských piškotů
  • 3-4 balení zakysané smetany
  • 2 lžíce cukru moučka
  • 1 balení vanilkového cukru
  • šlehačka ke šlehání
  • čerstvé borůvky
  • 2 balíčky želatiny
  • forma na dort
  • trocha vody
borůvky

příprava nepečeného borůvkového dortu:

Nejprve si omyjeme borůvky a necháme je okapat. Pokud bychom použili mokré borůvky, dort by nedržel pohromadě a roztékal by se. Následně si vyložíme dno formy na pečení dětskými piškoty.

Poté vyšleháme smetanu ke šlehání (šlehačku) ručním mixérem do jejího zatuhnutí. Vyšlehanou šlehačku zamícháme do misky společně s balíčky zakysané smetany, moučkovým i vanilkovým cukrem.

Vytvořenou směs vrstvíme postupně na piškoty. Na směs navrstvíme borůvky, na které opět poklademe vrstvu piškotů. Na piškoty opět navrstvíme směs zakysané smetany a na závěr přidáme vrstvu ovoce.

Téměř hotový dort dáme ztuhnout do ledničky a mezitím si můžeme vytvořit želatinu podle návodu na balení. Želatinu necháme lehce vychladnout a ještě tekutou želatinu nalijeme na ovocnou vrstvu nepečeného dortu. Dort dámě chladnout do ledničky na pár hodin (nejlépe přes noc).

nepečený borůvkový dort ze zakysané smetany
necháme ztuhnout dort

Dort můžeme ozdobit ovocem nebo jednoduše sníst bez dalších dekorací. Já dělala borůvkový dort přítelovi k narozeninám, takže jsem dozdobila pouze číslicí 27 : )

dárek k narozeninám

další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *