ostrov Cameo
cestuje zahraničí

Ostrůvek Cameo – romantika a zábava

Můj tip na dovolenou nejenom pro zamilované je rozhodně ostrov Zakynthos – ráj na Zemi, kde se nachází i velice oblíbený ostrůvek Cameo.

O celém ostrově Zakynthos jsem psala již ve článku “Ostrov Zakynthos – ráj na Zemi v Řecku” a tipy na výlety jsem vypsala ve článku “Zajímavá místa ostrova Zakynthos“.

Ale dnes se budu věnovat hlavně menšímu ostrůvku, který se přímo na Zakynthosu nachází – a tím je soukromý ostrůvek Cameo.

ostrůvek Cameo

Cameo se nachází v “želví zátoce” naproti přístavu Agios Sostis. Dříve bylo Cameo součástí pevniny, která se však oddělila kvůli zemětřešení.

Nyní je Cameo soukromým ostrovem, na kterém se pořádají diskotéky i romantické svatby.

ostrůvek Cameo
ostrůvek Cameo na Zakynthosu

most přes minulost

Na ostrůvek Cameo se dostanete díky dřevěnému mostu přes moře. Mnoho lidí se na tomto mostě fotí. Někteří dokonce celé hodiny. Pokud chcete pěknou fotku na mostě, musíte si počkat až se most vylidní.

ostrov Cameo
ostrůvek Cameo

Pokud je most otevřený, můžete na něj bezplatně vstoupit. Vstupné na ostrov se platí až na druhé straně. Mnoho lidí se chodí na most jen fotit a na samotný ostrov ani nedojde.

most na ostrov Cameo
most na ostrov Cameo je nádherně osvětlen

Naše návštěva ostrova Cameo

Jeden den jsme při procházce podél moře objevili ostrov Cameo, ale už bylo pozdě. Rozhodli jsme se na ostrov vrátit následující den. Druhý den jsme se po večeři vydali na ostrov Cameo s přáteli mé sestry. Chtěli jsme si udělat pár fotek na mostě a poté pokračovat na ostrov, ale před námi se fotila nějaká “Barbie”. Když už konečně vypadalo, že se dofotila, postavila před objektiv svého “Kena” a fotilo se dál. Chvíli jsme čekali, ale když se fronta na focení prodlužovala, rozhodli jsme se zasáhnout a jít fotit na most.

Cameo je soukromý ostrov.
Cameo je soukromý ostrov

Barbie s Kenem se fotili dál a my po pár fotkách pokračovali na soukromý ostrov Cameo. Na ostrově nedostanete žádný pásek ani vstupenku, ale plastovou kartičku, kterou dále můžete využít v baru. V roce 2018 bylo vstupné 4 Eura.

cameo island
kartička za vstupné, za kterou jste si mohli vybrat pití

Rozhodli jsme se nejdříve za světla prozkoumat celý ostrov a poté využít kartičku u baru. Takže jsme se vydali k části ostrova, kde se konají svatby. Ano, čtete dobře. Na opačné straně ostrova Cameo se pořádají svatby.

ostrov Cameo
na ostrově Cameo se pořádají svatby
romantický ostrov Cameo
romantický ostrov Cameo je pro svatby ideální

Pokud se tu aktuálně žádná nekoná, můžete se na této straně pláže koupat a užívat si sluníčka, drinků a hudby. My jsme zrovna přišli v den, kdy tu nějaká svatba byla. Na zemi ležely plátky růží a všude byl klid. Muselo to být krásné.

romantický ostrov Cameo
ráj na Zemi

Když jsme si dosyta užili klid ostrova, rozhodli jsme se využít kartičku na drink. Jak už jsem psala, když dáte kartičku jednomu z barů ostrova, můžete si “zdarma” vybrat nealkoholický nápoj nebo pivo. Pokud si 2 Eura připlatíte, můžete si dát nějaký alkoholický drink. My jsme využili tu druhou variantu. Se svými drinky jsme se přesunuli na vyhlídku, ze které byl vidět přístav, pláž Laganas a moře. Dokonce jsme viděli i karetu, která večer zabloudila k přístavu.

výhled na přístav
drink a výhled na přístav

Chtěli jsme se zdržet jenom chvilku, ale ostrov nás tak uchvátil, že jsme tu počkali i na západ slunce. Přeci jenom – západ slunce na nejromantičtějším ostrově s výhledem? Nádhera.

západ slunce na ostrově Cameo
západ slunce na ostrově Cameo

Byl to dlouhý a náročný den, ale jedno vím jistě – na ostrov Cameo se rozhodně jednou vrátím.

No, a pokud uvažujete nad svým svatebním obřadem, můžete se inspirovat a vyzkoušet svatbu na tomto romantickém ostrůvku. Svatbu v Řecku Vám zařídí i v Čechách – ZDE.

Líbil se ti článek?

další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.