radí

Plánovač na Vánoce

Každý rok slyším, že jsou vánoční svátky stresové období. Nikdy mi to tak nepřišlo, protože jsem začala se vším postupně a s předstihem. Plánovač na Vánoce pro prosinec 2019 je tady!

Aby nebyly Vánoce svátky stresu a shonu, doporučuji si sestavit nějaký plán, co kdy chcete dělat. Adventní kalendář již máme hotový, a můžeme si odpočítávat dny do Vánoc. Co tedy všechno stihnout před Vánoci? 

Tip!  Na konci článku najdete i graficky zpracovaný plánovač na Vánoce. 

Plánovač pro jednodušší Vánoce:

1. prosince

23 dní do Štědrého dne – ideální doba pro nákup vánoční karty pro Ježíška nebo vytvoření dopisu Ježíškovi, ať má Ježíšek dostatek času všechny dárky obstarat. Letos nám na 1.12. vychází i první Železná neděle, takže nezapomeňte zapálit první svíčku na adventním věnci! 

advent

2. prosince

Ideální čas na pečení perníčků, aby byly na Štědrý den krásně měkké. Pokud nevíte, jaké perníčky připravit, mrkněte na Nejlepší recepty na vánoční perníčky.  

3. prosince

Pár dní do Mikuláše. Každá rodina s malými dětmi by měla připravit pro své potomky balíčky s nadílkou, ve které by nemělo chybět ovoce a nějaká ta sladkost.

4. prosince

Čas sehnat kostým Mikuláše, čerta a anděla nebo si zařídit “mikulášskou návštěvu doma”.

5. prosince

Připravte své děti na návštěvu Mikuláše. Připravte si soupis hříchů svých dětí pro čerta a pomozte dětem připravit básničku nebo písničku pro Mikuláše a anděla. Nezapomeňte odměnit děti a samozřejmě Mikuláše s jeho partou.

6. – 7. prosince

Sestavte si plán návštěvy rodiny během vánočních svátků. Přeci jen – Vánoce jsou čas, kdy by měla být rodina spolu. Vydejte se s dětmi nebo přítelem na procházku a večer vyzkoušejte Opilou sváteční dýni

8. prosince

8. prosince je druhá adventní neděle – takzvaná Bronzová. Vydejte se na procházku a načerpejte energii z přírody. Večer si udělejte grog a zapalte druhou svíčku na vánočním věnci.

9. prosince

15 dní do Štědrého dne nakupte vánoční papír, ozdobné stužky a mašličky. Můžete koupit nebo vyrobit i dárkové karty na odlišení dárků. Večer si dejte punč a pusťte si nějaký vánoční film – například Grinche nebo Tři oříšky pro Popelku.

plánovač na vánoce

10. prosince

Vytáhněte své kolegy nebo přátelé na vánoční trhy. Společně si dejte horkou medovinu nebo svařák a prodiskutujte přípravy a plány na Vánoce.

11. prosince

Je čas vymyslet, jaký vánoční stromeček letos budete mít – chcete umělý nebo živý? 

12. prosince

Čas vyrazit pro stromeček – ať už chcete vybrat živý nebo postavit do obýváku ten umělý. Živý stromeček seženete na trzích, před obchodními centry nebo v hobby centrech. Umělý vánoční stromek koupíte téměř ve všech větších obchodních centrech. Pokud se rozhodnete pro ten živý, uskladněte jej na balkóně, terase nebo ve skepě.

13. prosince

Běžte na procházku do zimní přírody a nakrmte lesní zvěř. Dejte jim do krmelce tvrdý chleba.

14. prosince

Doporučuji dokončit poslední nákupy vánočních dárků online. Eshopy slibují dodání do Vánoc, pokud nakoupít do 18.12., ale přepravní společnosti vám můžou plány zkazit dodáním poškozené zásilky nebo její ztrátou. Pokud dáváte přednost osobním nákupům, vydejte se do obchodního centra.

15. prosince

Doma ukliďte a připravte vánoční výzdobu – umyjte okna a vyzdobte je vánočními světýlky a umělým sněhem nebo šablonami. Ozdobte také záclony nebo závěsy, použijte vánoční běhoun na stůl a rozmístěte vánoční dekorace. Na 15. prosince letos vychází i třetí adventní neděle – Stříbrná. Zapalte tedy třetí svíčku na adventním věnci.    

16. prosince

Pečete vánoční cukroví? Nyní je nejlepší čas na pečení. Nezapomeňte jej pečlivě uschovat před mlsnými jazýčky ostatních členů domácnosti. 

cukroví

17. prosince

Vánoce jsou již všude kolem nás – pusťte si vánoční muziku a zazpívejte si koledy se svými dětmi nebo přítelem. Také můžete vyrazit ven a nakrmit lesní zvířátka.

18. prosince

Ideální čas na vytvoření krémů na cukroví a zdobení perníčků. Je také poslední možnost nákupu drobností kolegům do práce nebo spolužákům do školy. 

19. prosince

Připravte svou domácnost na postavení stromku a jeho zdobení. Ukliďte poslední nedostatky, uschovejte nepotřebné věci a pusťte si nějaký vánoční film – například Lásku nebeskou.

ozdoby

20. prosince

Poslední pracovní den před Vánoci. V tomto období má většina firem vánoční večírek nebo rozdávání dárků kolegům. Dejte si vánoční punč s kolegy a popřejte jim krásné svátky. 

21. prosince

Nejlepší čas poslat manžela s dětmi na procházku a zabalit vánoční dárky. Pokud děti ještě nemáte, pošlete přítele nebo manžela nakoupit nebo na pivo s přáteli, pusťte si vánoční film nebo muziku a můžete začít balit. 

22. prosince

Letos vychází poslední adventní neděle na 22. prosince. Na zlatou adventní neděli zapalte poslední svíčku a vychutnávejte si blížící se příchod Štědrého dne. Pokud se chcete vyhnout frontám, nakupte si suroviny na vánoční stůl a pořiďte si kapra. Pokud doma nemáte rybáře, tak kapra nejlépe seženete na trzích, ve stánku před supermarketem nebo přímo v rybárně.

23. prosince

Čas na bramborový salát! Nejlepší je totiž vždy den odležený. Podívejte se s dětmi nebo přítelem na pohádku a naplánujte si program na Štědrý den.

24. prosince

Postavte vánoční stromeček, ozdobte ho, nachystejte dárky a samozřejmě i vánoční tabuli. Vezměte děti nebo přítele na procházku a těšte se na příchod Ježíška. 

Veselé Vánoce!

blog plný života

Líbil se ti článek?

další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.