Candleberry
testuje

Provoňte svůj domov s vonnými svíčkami Candleberry

Ach, cítíte tu vůni? Cítíte tu pohodu? Vonné svíčky a vonné vosky – pro někoho zbytečnost, pro někoho nezbytná součást domova. Pokud znáte Yankee Candle, určitě Vás zaujme i na českém trhu nová značka Candleberry. Provoňte svůj domov po svém!

Značka Candleberry

Možná jste o této značce ještě neslyšeli, protože jsou na českém trhu opravdu chvíli a nemají tak rozsáhlý marketing jako Yankee Candle. Candleberry je ryze rodinná společnost z Kentucky, která se zabývá výrobou svíček, vonných vosků a prostorových aromatik do domácnosti.

Candleberry vyvíjí neustále nové a nové vůně, které nejenom, že provoní celý domov, ale zároveň v nás vyvolají speciální emoce a vzpomínky. Například Snickerdoodle připomíná svou vůní čerstvě pečené krémovo-vanilkové sušenky. Pink sugar Vás vrátí do pouťových akcí, kde voní sladká cukrová vata po celém náměstí. A naopak Coconut Island Vám navodí letní slunnou atmosféru plnou svěžího kokosu a letního vánku.

Vonné svíčky a vosky

Candleberry myslí na milovníky svíček, stejně jako na milovníky aromalamp. Hlavní doménou Candleberry jsou rozhodně vonné svíčky ve skle. V Čechách seženete dvě velikosti svíček – malé, které mají 283 g a jejich výdrž je okolo 60 hodin a velké, které vydrží cca 160 hodin a jejich obsah je 737 g. Všechny skleněné svíčky mají originální zacvakávací víčko s potiskem Candleberry.

Candleberry svíčka ve skle s víkem.
Candleberry

Oblíbené jsou i “koláčky” vosků do aromalampy, které kopírují většinu vůní svíček ve skle. Vonný vosk je složen z 8 kousků, které se dají dále rozlomit. Jeden trojúhelníček vydrží vonět přibližně 4-6 hodin. Ale doporučuji použít 1/2 trojúhelníčku pro provonění menších místností nebo u intenzivnějších vůní. Celý kus je dosti aromatický a slabší povahy z něj může bolet hlava.

vosk do aromalampy s vůní Tenessee Whiskey
Tenessee Whiskey vonný vosk

Sabča testuje

První mě zaujala rozhodně vůně svíček – a to nebyla svíčka ani zapálená! Měla jsem možnost “pročmuchat” různé testovací vůně a vybrat tu pravou na recenzování byl opravdu oříšek. Protože mi voněly téměř všechny! Candleberry má nespočet vosků a svíček, které kombinují mnoho vůní a aromat. Jejich kombinace ovoce, destilátů a koření jsou naprosto dokonalé a exkluzivní. Myslím, že neuděláte chybu ani s jednou vůní, protože všechny jsou něčím zajímavé a omamné.

Svíčka ve skle s vůní Jim Beam Maple
Candleberry Jim Beam Maple

Další klad je rozhodně obal, který je sice jednoduchý, ale líbiví. Vosky mají recyklovatelný obal, který vosk dobře ochrání a zároveň neškodí životnímu prostředí. Skleněné svíčky mají roztomilý buclatý tvar a za mě super víko, kterým můžete svíčku i uhasit. V jednoduchosti je krása a tady to platí dvojnásob!

Prvním negativem, které jsem slyšela ze svého okolí je cena. Když si ale uvědomíte, jak dlouho svíčky i vosky vydrží, tak vám částka nepřijde tak závratná. Vosky vydrží až 30 hodin, podle typu vůně. Jeden trojúhelníček vosku vydrží cca 4-6 hodin podle intenzity vůně. Malé svíčky ve skle vydrží cca 60 hodin a ty velké cca 160 hodin! Navíc zvládnou provonět opravdu celý prostor – já jedním trojúhelníčkem provoněla i sousedy : D

Malá svíčka ve skle s vůní honey buttered rolls
honey buttered rolls

Cena vosků je 229 Kč (za 8 trojúhelníčků), malé 283 g svíčky koupíte za cenu 389 Kč a velké 737 g svíčky ve skle seženete za 689 Kč. Veškeré svíčky, vosky a aromalampy zakoupíte na eshopu Candlelane.cz

Podmanivé a originální vůně

Jak jsem již psala – nečekejte žádnou nudu. Vůně Candleberry odzbrojí i náročné paliče. Na výběr je několik typů vůní pro každé roční období.

Vůně podzimu a zimy


Silná vůně skořice a hřebíčku se mísí ve výrazné Cinnamon Broomstick
, která každému navodí ten pravý sváteční čas. Pro vánoční čas se skvěle hodí i brusinky a společně s nimi i vonné vosky Cranberry Crumb Cake. Vosk, který v sobě ukrývá povznášející vůni brusinek doplněnou o extra porci ovoce a sladké vanilky.

voňavé vosky do aromalampy Vanilla Crumb Cake
vosky Vanilla Crumb Cake

Čerstvě upečený koláč připomíná i Vanilla Crumb Cake, kterou jsem měla možnost vyzkoušet v podobě vosků. Vanilla Crumb Cake mi připomíná svou vůni sladký vanilkový koláč z ořechů.

Vyzkoušela jsem i vosky Hansel and Gretel´s House (Jeníček a Mařenka). Vůně je velice sladká a podmanivá a rozhodně nadchne každého milovníka perníčků a máslových sušenek. Vonný vosk Jeníček a Mařenka obsahuje vůni perníkového koření, medu, třtinového cukru a máslových sušenek.

Vůně destilátů, lžíci javorového sirupu a špetku citronové šťávy najdete v ikoně značky Candleberry – Hot Maple Toddy. Vzhledem k tomu, že jde o nejoblíbenější vůni z dílny Candleberry, má i svou sváteční alternativu – Hollyberry Spiced Toddy, která obsahuje i vůni cesmíny.

A v neposlední řadě jsem vyzkoušela i sladko kořeněný vosk Tennessee Whiskey, který připomíná vůni zrání whiskey v sudech. Konkrétně tato vůně zaujala nejednoho chlapa.

vosk do aromalampy s vůní Tennessee Whiskey
Tennessee Whiskey vosk

Abych nezůstala pouze u vosků, vyzkoušela jsem i svíčku Honey Buttered Rolls, která mi připomíná čerstvě upečené máslové sušenky nebo čerstvý ořechový koláč. Vůně másla, skořice, ořechů a karamelu se po zapálení dokonale line celou místností a vydrží opravdu dlouho i po dohasnutí svíčky.

malá svíčka ve skle s podmanivou vůní Honey Buttered Rolls
Honey Buttered Rolls

A další favorit nejenom u mužů je svíčka s vůní JimBeam Maple. Opět vás ohromí podmanivá vůně destilátu s kombinací sladkého javorového sirupu, ohořelého dubu a jemného karamelu.

Svíčky Jim Beam Maple jsou nejoblíbenější
Jim Beam Maple

Pokud Vás vonné svíčky i vosky zaujaly, můžete je zakoupit i v České republice na eshopu Candlelane.cz, kde můžete vybírat podle typu vůně nebo provedení. Navštívit můžete i FB stránku Candlelanecz.

Líbil se ti článek?

další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.