Baví se Recenze her a zábavy testuje Zábava

Čachtická paní – úniková hra, na kterou nezapomenete

  • Čachtická paní byla nemilosrdnou vražedkyní nebo jen nevinnou obětí tehdejších pánů toužících po moci. Ať už to bylo jakkoliv, jen vy můžete odkrýt její příběh pomocí únikové hry Exit room Prague. Vstupte do historie.

Únikové hry jsou čím dál hledanějším “sportem”. A aby ne – úniková hra vás donutí přemýšlet, pracovat v týmu a hlavně je to jedno velké dobrodružství. Já osobně únikové hry miluji, protože u nich potrápíte své mozkové závity, užijete si spousty srandy a trošku rozproudíte adrenalin ve svých žilách.

Nejdřív menší informace o tom, co to vlastně úniková hra je.

Seznámení s únikovou hrou

Escape game, Exit game, Exit room, úniková hra nebo úniková místnost – to vše označuje zábavnou týmovou hru, u které máte jediný úkol – dostat se ven ze zamčené budovy/místnosti. Únikovky se řeší obvykle ve 2-4 členném týmu. Tým musí řešit logické hádanky, hledat skryté předměty, klíče, nápovědy či kódy a odemykat zámky. Tímto způsobem se postupně dostává k odkrytí konečné cesty ven z místnosti či budovy. Některé únikové hry jsou založené vyloženě pouze na hledání cesty ven. U jiných únikových her musíte odkrývat příběh, najít lék pro lidstvo nebo zamezit vybuchnutí bomby.

Exit room Prague

Společnost Exit room Prague má v dnešní době celkem tři únikové hry. pro milovníky českých dějin mají k dispozici Bombardování Prahy, věční rebelové si mohou vyzkoušet Útěk z Alcatrazu a milovníci dějin mohou rozluštit záhady Čachtické paní.

http://blogplnyzivota.cz/wp-content/uploads/2019/11/blogplnyzivota_unikovahra.jpg

Všechny hry mají něco do sebe a každá má trochu jiná pravidla, ale v dnešním článku se zaměříme na hodnocení únikové hry s názvem Čachtické paní.

Čachtická paní – úniková hra

Jak už název únikové hra napovídá, vrátíte se do historie – přesněji řečeno do časů uherské hraběnky Alžběty Báthoryové, též známe jako Čachtické paní.

Alžběta Báthoryová byla nejznámější slovenskou a maďarskou vražedkyní, která měla zabít nejméně 650 mladých žen a dívek. Nebo to byla pouze dobře vymyšlená lež, která měla hraběnku připravit o její rozsáhlý sedmihradský majetek? Pravdu se jen těžko dozvíme, ale i tak si hru můžete užít.

Píše se rok 1610 a tehdejší císař Matyáš II. zahajuje tajné vyšetřování proti hraběnce Alžbětě Báthoryové. Vyšetřování vede uherský palatin a druhý nejmocnější muž v zemi Juraj Turzo, který má zájem o hraběnčiny majetky. Turzo vás posílá na Čachtický hrad v přestrojení za potulné mnichy. A váš úkol? Usvědčit hraběnku z vražedného řádění.

unikovahra_bathory

Čachtická paní na vlastní kůži

Vcházíme do místnosti, kde nás s úsměvem přivítá obsluha únikové hry oblečená v mnišském hávu. Sděluje nám, že hraběnka odjíždí na vyjížďku a my máme 70 minut na naše pátrání. Hned na úvod nám dává 3 zlaťáky v měšci, dřevěný kříž pro ochranu a lucernu se světlem.

Jeden z naší čtveřice je připoután pomocí okovů. Dveře se za obsluhou zavírají a nám začíná hra. Máme 70 minut na nalezení důkazů proti hraběnce a zároveň 70 minut pro opuštění Čachtického hradu…

Nejdříve musíte zachránit našeho přikovaného kamaráda a poté se pomocí hádanek, schovaných předmětů a pár dobře mířených ran šiškou dostat celým sklepením až k tajemným komnatám hraběnky Bathory. Cestou musíme vyřešit spousty hádanek, najít několik předmětů a zapůsobit na vězně.

Když se konečně dostáváme k tajným komnatám hraběnky, cítíme, že se blížíme k cíli naší výpravy. Ale i samotné komnaty skrývají spousty záhad, na které musíme nejdříve přijít. Až nakonec získáváme všechny potřebné důkazy o hraběnčině vině a můžeme to s ní skoncovat. Náš tým objevil tajemství Čachtické paní za 50:33.

Čachtická paní úniková hra

Mohla bych vám popsat, jak jsme se dostali ven, kolik nás čekalo místností nebo jaké byly hádanky, ale neudělám to. Nechci vám kazit zábavu. Takže vám jen závěrem shrnu, jak nás hra bavila.

Závěrečné hodnocení

Za mě je Čachtická paní jedna z nejlepších únikových her, které jsem navštívila. Prostředí se skvěle hodí do zámeckého sklepení hradu, hřbitova i tajných komnat vražedkyně. Líbí se mi, že putujete z místnosti do místnosti a nikdy nevíte, co vás o kousek dál čeká. Celou dobu mi bušilo srdce vzrušením. Cítila jsem adrenalin a trochu i strach.

Oceňuji i to, že jsou k dispozici i interaktivní hádanky, které dodávají hře na tajemnosti. Dále se mi líbilo, když obsluha únikové hry “vstoupila” do děje.

Hra má svůj příběh a vy jej místnost po místnosti postupně odkrýváte.

Za mě doporučuji každému, kdo ocení dobré hádanky a rébusy, propracované kulisy a zvukové efekty. Hru nedoporučuji alergikům na seno nebo prach. Vhodná není ani pro klaustrofobiky, protože v některých případech lezete stísněnými prostory.

Ale doporučuji ji každému, kdo má rád trochu toho tajemna. Myslím, že hru jsem si neužila pouze já, ale celý tým.

Pokud vás zajímají únikové hry, podívejte se i na další mé recenze. Může vás zajímat například:

Úniková hra Kat Mydlář

Líbil se ti článek?

další články

2 Comments

  1. Na únikovce jsme byla zatím jenom jednou a bylo to fajn, i když jsme se k výsledku v daném čase nedobrali. Ovšem tohle vypadá super!:)

    1. Děkuji za návštěvu i za komentář. Rozhodně doporučuji. Za mě je to zatím nejhezčí únikovka, na které jsem byla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.