vanocni darek pro muže 30 tipů
radí

30x vánoční dárek pro muže podle typu osobnosti

Tipy na vánoční dárek pro muže podle 30 typů osobnosti. Blíží se nám Vánoce s ním mimo jiné i pro někoho otravný výběr dárků. Dnešní článek je zaměřen na naše drahé polovičky, na milované tatínky i dědečky – prostě a jednoduše, co dát chlapovi pod stromeček?

Výběr dárků je spojen většinou se stresem “Co mám komu dát?” Nebojte se. V dnešním článku vám dám pár ověřených tipů na vánoční dárek pro muže a to nejenom pro vaše drahé polovičky. V seznamu najdete i některé tipy na vánoční dárky pro tatínky i dědečky. Ať už máte doma muzikanta, cestovatele, snílka nebo lenocha, určitě mu vyberete nějaký krásný dárek, na který bude dlouho a rád vzpomínat.

Vánoční dárek pro muže podle charakteristiky muže v abecedním pořadí je tady.

Alkoholik – (čti degustátor)

Pro milovníka alkoholu není nic jednoduššího než vybrat nějakou krásnou flašku značkového koňaku, whisky nebo vína. Pokud víte, co má obdarovaný rád za druh alkoholu, máte vyhráno. Pokud si nejste jistí, zvolte například dárkové sady skleniček nebo broušených karaf.

Dárky pro muže

Big Boss

Úspěšného podnikatele je náročné uspokojit, ale věřte, že pokud mu koupíte například kožený pásek nebo značkové hodinky, rozhodně neuděláte chybu. Big Boss má rád i podmanivé mužské parfémy, takže pokud víte, jakou preferuje vůni, můžete ho obdarovat parfémem.

Hodinky

Cestovateldárek pro muže

Cestovatele není náročné uspokojit – stačí mu vše, co může potřebovat na cestování od lahve na vodu, přes batoh na cesty nebo krabičku na jídlo až po kvalitní obuv. Ale radost mu můžete udělat i se stírací mapou světa nebo České republiky. Pokaždé, když navštíví nějakou oblast, setře si mapu a bude tak o kousek dál k objeveným zážitkům. Další možností je poukaz na prodloužený víkend, jednodenní výlet nebo nákup letenek do nějaké zajímavé destinace.

 

Dobrodruh

Dobrodruh má adrenalin místo krve a neposedné nohy k tomu. Zkuste ho vyslat na objevování pokladů pomocí zábavné outdoorové hry Geocaching. Kupte mu GPS nebo předplatné prémiového členství geocachingu a pošlete ho na prozkoumání nových podkladů.

geocaching

Detektiv

Detektiv rád bádá a zkoumá a občas je těžké vykoumat, co mu vlastně dát. Vyzkoušejte poukaz na únikovou hru – ideálně pak s možností rozplétání nějakého příběhu či detektivní zápletky. Garantuji vám, že to bude nejlepší dárek, na který rozhodně nezapomene.

dárek pro detekvitního muže

Erotoman

Pro milovníka žen bude nejlepší dárek předplatné nějakého lechtivého pánského časopisu pro muže. Co třeba Playboy?

Fotograf

Pokud znáte nějakého fotografa, můžete si gratulovat – tolik příslušenství k samotným foťákům nebo doplňkům pro lepší fotografie nemá žádný jiný koníček. Pokud se nevyznáte v technice a nevíte, co by fotograf ocenil, kupte mu nějaký kurz pro zdokonalení fotografických dovedností. Další možností je například předplatné časopisu FotoVideo.

Dárek pro muže

Gambler (čti herní fanoušek)

Pokud máte doma hráče, kupte mu nějakou novou PC hru nebo hru na Xbox. Když nemáte přehled ohledně nových her nebo nevíte, co by obdarovaný z novinek rád hrál, můžete mu koupit speciální edici jeho oblíbené hry s rozšířením, mapou herního světa nebo figurkami postav. Samozřejmě gambler ocení i novou herní myš, ovladač, vylepšenou klávesnici nebo nový Xbox, ale to už jsou dražší věci.Dárek pro muže

 

Gentleman

Ani vychovaní gentlemani ještě nevymřeli. Tomu svému můžete koupit sadu na holení, sadu na úpravu vousů nebo oblečení a doplňky. Každý gentleman jistě ocení formální nebo volnočasovou košili a vázanku. Líbí se mi i zajímavý nápad firmy Maxboxeo, který nabízí betonovou cihlu s kladívkem. V betonové cihle pro gentlemana najde obdarovaný po jejím rozbití dárkovou kartu do gentlemanstore.cz

dárek pro muže

Grill Master

Říká se, že chlapi umí nejlépe grilovat maso, protože mají lepší chuťové buňky než ženy. Grilovací sezóna sice ještě nenastala, ale i váš Grill Master může být připraven na její otevření díky nové sadě grilovacího náčiní. Radost budou mít Grill Masteři i z kvalitního koření nebo BBQ grilovacích omáček. A aby se váš Grill Master neumazal, pořiďte mu zástěru na grilování se jménem či vtipným motivem.

dárek pro muže

Inteligent

Inteligentní muže potěší předplatné časopisů jako je například Epocha, 21. století, History, apod. Chybu neuděláte ani s naučnou knihou.

JedlíkDárek pro muže jedlíka

Nebudeme si lhát – každý, ale opravdu každý chlap rád jí. Pro jedlíky je výběr poměrně jednoduchý. Můžete ho potěšit gurmánským balíčkem nebo záhadným dárkovým boxem plným jídla, který si musí sám vypáčit díky přiloženému páčidlu.

Já takový box koupila příteli loni a byl z něj nadšený i můj taťka, takže u chlapů je radost z jídla garantovaná!

Jedlíkovi udělá radost i voucher do jeho oblíbené restaurace. Pokud máte jedlíka, který ocení rybí speciality, dopřejte mu running sushi, kde může sníst, co hrdlo ráčí.

 

Knihomol

Knihomol je věčně zalezlý v pokoji nebo v kavárně, ale vždy má knihu u sebe. Udělejte mu radost novou knihou jeho oblíbeného žánru. Pokud tápete, zkuste předplatné do knihovny nebo voucher do knihkupectví, aby si muž knihomol sám vybral tu nejlepší knihu.knihomol

Komix man

Podobná situace nastává v případě milovníka komixů. Nic nepotěší „komix mana“ víc, než sbírka komixů. Pokud nevíte, jaké komixy tento muž zbožňuje, dejte mu voucher do Comics point nebo do Fantasya.

komixKrál silnic

Muže – krále silnic můžete potěšit doplňky do auta. Porozhlédnout se můžete po autokosmetice, nových koberečcích, vůních do auta, apod. Vedle rozhodně nešlápnete ani s vyhřívaným autopotahem na sedadlo nebo novými polarizačními brýlemi. Pokud váš král silnic neholduje jízdě v autě, ale raději má dvě kola, udělejte mu radost novými koženými rukavicemi na motorku nebo novou přilbou. Rozhodně nic nezkazíte ani poukazem, který můžete darovat v betonové cihle.

dárky pro řidiče

Pokud váš král rád čte a má rád nové stroje, kupte mu předplatné časopisů Auto motor sport, Svět motorů nebo Auto tip.

Kulturista (čti muž chodící do posilovny)

Ať už je váš muž kulturista nebo začínající „fitko man“, radost mu můžete udělat s novým oblečením nebo botami do posilovny. Tyto muže potěší i sada do fitka, kde většinou bývá flaška na vodu, ručník, rukavice na posilování, apod. Některé sady obsahují i spalovače tuků, přípravky na zadržování vody, Proteiny a další doplňky pro růst svalů.dárek pro muže

Pokud váš miláček navštěvuje posilovnu již delší dobu, rozhodně ocení i kloubní výživu, protože přeci jen klouby dostávají dost zabrat.

Kuřák

Ať chceme nebo ne, v našem okolí se i tak vyskytují muži holdující kouření nebo doutníkům. Těm udělá radost samozřejmě karton cigaret oblíbené značky stejně tak jako sada doutníčků kubánského stylu. A věřte, že tito muži ocení i kvalitní zapalovač, který mohou doplnit plynem a používat dál a dál, dokud ho neztratí.

darek pro muže

Lenoch

Dost často slyším, že si nevíte rady s muži, kteří nemají koníčky, jídlu moc také nedají a jejich jediný zájem je „válení se doma v posteli s mobilem v ruce“. I těmto mužům můžete něco dát. Vytvořte jim spací balíček. Ano, čtete dobře. Kupte mu kvalitní pyžamo, teplou pohodlnou deku, čaj na spaní (samozřejmě včetně kapky rumu) a držák na mobil či nabíječku, aby nemusel lenoch držet mobil v ruce.  darek pro muze

 

 

MasterChef

Někteří muži pouze grilují, ale jiní se rádi vrhnou do kuchyně i mimo grilovací sezónu. Pro takové muže je skvělým dárkem sada kuchyňských nožů, nová zástěra pro chlapy nebo nejnovější kuchařka s masitými pokrmy. Zapomeňte na vegetariánské a light kuchařky. Chlap potřebuje maso.dárek pro chlapy

 

Pokud má váš muž vše, nakupte mu kvalitní koření nebo směsi na omáčky.

Model

fotoateliérPokud máte ve svém okolí modela, potěšte ho voucherem na nákup oblečení nebo kosmetiky. Pokud nechcete darovat poukazy, vyberte mu pečující sadu o mužskou pleť a vlasy nebo nějaké doplňky v podobě pásků, kravat, motýlků, šál, klobouků apod.

Další možností je nákup voucheru na focení s profesionálním stylingem, make-upem a fotografem. Model si tak může vyzkoušet jaké to je být hvězdou přehlídek nebo rozšířit své portfolio, pokud už někdy profi focení zažil.

Muzikant

Muzikant vždy potřebuje nové doplňky pro své hraní – ať už jsou to trsátka nebo paličky k bicím. Pokud váš muž holduje hudebnímu nástroji, ke kterému již nic nepotřebuje, pošlete ho nahrát své vlastní CD. Firmy na zážitky mají ve své nabídce možnost nahrát své vlastní CD v profesionálním studiu. Každý muzikant si tak může vyzkoušet být chvíli hudební hvězdou.

hudebník

Sběratel

Je obdarovaný muž vášnivý sběratel? Ať už sbírá známky, autíčka, gramofonové desky nebo lego, přispějte mu do jeho sbírky kouskem, který ještě neobjevil. Pokud si nejste jistí, co sbírá, můžete mu alespoň ulehčit místo a pořídit mu nějaký regál nebo polici na jeho drahocennou sbírku.

sběratel

 

Snílek a umělec

Snílci bývají kreativní, proto je řadím do stejné skupiny jako umělce. Pokud tedy máte doma umělce nebo snílka, nebojte se rozvíjet jeho kreativitu pomocí dárků. Koupit mu můžete nové umělecké potřeby – ať už to jsou plátna, omalovánky, nové pastelky, profesionální sady tužek nebo vodových barev. Svému kreativci můžete pořídit i nový stojan na plátna nebo jeho hotové výtvory.

dárek pro muže

A co když doma máte básníka nebo romantického pisálka? Nechte mu vydat sbírku jeho básní nebo románu. Nápaditosti se v tomto případě meze opravdu nekladou.

Sportovec – aktivní

Vánoční dárek pro muže sportovce není vůbec složitý – tedy, pokud máte doma aktivního sportovce, který potřebuje permanentky do fitka, kloubní výživu, doplňky stravy a samozřejmě oblečení, obuv a kvalitní výbavu pro svůj sport. V každém sportovním obchodě nebo na internetu můžete sehnat výbavu pro každý typ sportu.

dárek pro sportovce

Sportovec – pasivní

U pasivního sportovce je to trošičku komplikovanější. V podstatě mu můžete koupit vstupenky na zápasy nebo rovnou permanentku na celou sezónu. Radost mu ale uděláte i fanouškovskými předměty a doplňky. Například taková šála s oblíbeným hokejovým týmem udělá divy.

Stavitel

Každý muž je srdcem dítě a stavitel zároveň. Z tohoto důvodu jistě ocení Lego pro dospělé. Ať mu seženete Lego Technic, Lego Architecture nebo Lego Ideas. Popřípadě mu můžete udělat radost se sadou nového nářadí pro kutila. Další možností je i předplatné časopisu Udělej si sám nebo betonová cihla s poukazem do eshopu pro kutily.

vánoční dárky pro chlapy

Stylový muž

Stylový muž se pěkně obléká a zajímá ho, jak vypadá. Pro tento typ muže je ideálním dárkem nová košile, kravata, kožená peněženka, značkový pásek nebo spodní prádlo Calvin Klein.

dárek pro stylové muže

Chybu neuděláte ani poukazem do Barber shopu, protože stylový muž musí být i stylově oholen a ostříhán.

Typický Čech

Pokud hledáte vánoční dárek pro typického českého chlapa, nešlápnete vedle se soudkem piva nebo s košíkem plných masných dobrot. Ať už si košík uděláte sami nebo jej koupíte, obdarovaný bude mít zaručeně radost.

Pokud chcete něco nevšedního – firma Manboxeo má k dostání dřevěnou bednu pro pivaře. Je to dřevěný box plný dobrot, do kterého se obdarovaný musí dostat pomocí páčidla.

vánoční dárek pro pivaře

Věčný hračička a vědátor

Chlap, který je srdcem dítě ocení model letadla, autíčko na dálkové ovládání nebo mu můžete udělat radost Legem pro dospělé. Doporučuji Lego Technic, Lego Architecture nebo Lego Ideas. Věčným hračičkům uděláte radost i programovatelnou stavebnicí. Pokud je obdarovaný muž srdcem hračička a taky trochu koumák, budou se mu líbit i propracované gadget hračky, hlavolamy nebo IQ hračky pro dospělé.

dárek pro hravé chlapy

Vtipálek

A máme tu poslední kategorii a to vtipálky. Vtipálkům uděláte největší radost, když se necháte napálit a budete se smát jejich žertíkům. Ale samozřejmě je můžete obdarovat dárečky pro kanadské žertíky nebo vtipnými drobnostmi. Vtipná trička, hrnky s žertovnými popisky nebo léčivou knihu zakoupíte téměř všude.

žertovné dárky
Doufám, že vám článek s tipy na vánoční dárek pro muže pomohl ve výběru nebo alespoň vnuknul nějakou myšlenku na dárečky. Pokud vás zajímají další tipy na dárky, sledujte můj blog. Postupně budu přidávat další tipy na dárky a samozřejmě i rady, jak je zabalit.

Pokud se vám článek líbil, mrkněte i na 30x vánoční dárek pro ženu podle zálib.

Zdroj fotek: Heureka, Pixabay, Alza.cz

Líbil se ti článek?

další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.