plesové šaty
Spolupráce testuje

Vybíráme plesové šaty s Manzara.cz

Plesová sezóna je v plném proudu a Vy nemáte žádné šaty? Je libo upnuté krátké šaty? Chybí Vám v šatníku “malé černé” nebo naopak sháníte dlouhou večerní róbu či plesové šaty? Žádný problém! Na eshopu manzara.cz seženete dokonce i šaty na svatbu.

Plesové, svatební i letní šaty se dělí podle typy. Je jich ale tolik. Ale které šaty vybrat? Pojďme se na to společně podívat.

Typy šatů:

Ballgown – plesová róba

Šaty, které jsou typické spíše pro svatby, maturitní či velice formální plesy. Svou krásou okouzlí každou ženu. A sluší opravdu každé ženě. “Ballgown” jsou typické upnutým živůtkem a bohatou nabíranou sukní. Schovají tedy větší bříško, širší boky i silnější stehna. Nevím, jestli “ballgown” využijete na plese v českých podmínkách, ale jako šaty na svatbu jsou ideální!

A-linie

Že Vám šaty v A-linii nic neříkají? A co takhle jiný název – princeznovské šaty. Lepší? Šaty v A-linii jsou typické svými vertikálními švy, které začínají od ramen a postupně přecházejí do rozšiřující se sukně. Šaty tak tvoří pomyslné písmeno “A”.

Plesové šaty v A-linii s názvem Yvette z Manzara.cz
Plesové šaty v A-linii s názvem Yvette z Manzara.cz

U plesových šatů v A-linii se sukně rozšiřuje ihned od pasu zatímco šaty na svatbu se rozšiřují postupně. A pro jaké typy postavy se tyto šaty hodí? Pro všechny! Zvýrazní přednosti a u silnější postavy zakryjí nedostatky.

Empírové šaty

Návrháři empírových šatů se inspirovali ve Starověkém Římě, kde se tento střih šatů nosil běžně. Typickým rysem pro “empírky” je vysoká linie pasu, která přechází rovnou do dlouhé rovné sukně. Empírové šaty bohužel nejsou pro každého – ženy s větším poprsím v nich nevypadají dobře. Plesové šaty v empírovém stylu se hodí pro drobnější ženy s menším poprsím nebo sportovní postavou.

Empírové šaty
Šaty v empírovém stylu vznikli díky Starověkému Řecku

Pouzdrové šaty

Pouzdrové šaty těsně obepínají postavu od ramen až po celou jejich délku. Pouzdrové šaty mohou být krátké, ke kolenům či pod kolena. Skvěle se hodí jako společenské akce či neformální akce. Mnoho slečen je využívá jako plesové šaty. Pouzdrovky vypadají nejlépe na postavě přesýpacích hodin – plnější prsa a boky, úzký tvarovaný pas.

pouzdrové šaty krátké i dlouhé
Pouzdrové šaty v maxi i v midi variantě najdete na eshopu Manzara.cz

Mořská panna

Postavě přesýpacích hodin skvěle lichotí i plesové šaty ve stylu mořské panny. Jsou stejně upnuté jako pouzdrové šaty, ale od kolen se prudce rozšiřují do rozevláté sukýnky. Mohou být jednovrstvé nebo vícevrstvé.

šaty ve stylu mořská panna
Plesové šaty ve stylu mořské panny.

Koktejlové šaty

Koktejlky se hodí na firemní večírky, na večerní formální akce, ale i denní nošení. Jde o šaty, které bývají dlouhé ke kolenům nebo nad kolena. V dnešní době najdeme koktejlky s délkou k lýtkům. Vyznačují se tím, že mají většinou špagetová ramínka – šaty nemají límec ani rukávy.

Koktejlové šaty
Koktejlové šaty se prodávají v krátké i dlouhé variantě.

Plesové, svatební i běžné šaty se ale rozlišují i podle své délky. Na eshopech většinou objevíte termíny jako “mini šaty”, “krajkové asymetrické midi šaty” nebo “večerní maxi šaty”. Co jednotlivé výrazy znamenají?

Délka šatů:

Mini šaty

Mini šaty využijeme spíš na párty nebo na pláž. Jejich střih končí nad koleny a hodí se k nim podpatky i balerínky.

mini šaty končí nad koleny
mini šaty končí nad koleny

Midi šaty

Midi šaty jsou velice oblíbené, protože vypadají dobře s podpatky i s balerínkami. Mají délku po kolena a sluší všem typům postavy včetně plnoštíhlé.

krajkové midi šaty
krajkové midi šaty z eshopu Manzara.cz

Maxi šaty

Už asi víte, co znamenají maxi šaty – jde o dlouhé většinou plesové šaty. Poslední dobou se rozmáhá i trend letních maxi šatů na pláž.

plesové šaty v maxi délce
plesové šaty v maxi délce

Tak už máte vybrané šaty na ples? Já teda rozhodně ano!

Veškeré fotografie byly použity z eshopu manzara.cz, kde najdete plesové šaty, party šaty i šaty na svatbu.

další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *