zajímavá místa ostrova Zakynthos
cestuje Z výletů a cest zahraničí

Zajímavá místa ostrova Zakynthos

Co stojí za návštěvu na ostrově Zakynthos? Tipy na zajímavá místa ostrova Zakynthos jsou tady!

V minulém článku “Řecký ostrov Zakynthos – ráj na Zemi” jsem v krátkosti shrnula svou dovolenou na ostrově Zakynthos. Ale dnes Vám dám konkrétní tipy na zajímavá místa ostrova Zakynthos, která stojí za návštěvu.

Tipy na výlety

zátoka a pláž Navagio

Když si zadáte do jakéhokoliv vyhledávače ostrov Zakynthos, první Vám vyjedou obrázky právě této zátoky a pláže. Čím je tak významná? Jde o nádhernou pláž s bílým pískem, kam se dostanete pouze a jenom lodí. Pláž, kde v roce 1980 ztroskotala pašerácká loď a její vrak je na pláži dodnes.

pláž Navagio - ostrov Zakynthos
plá Navagio focená z útesu

Na pláž Navagio se dostanete lodí – pořádají se na ní fakultativní výlety. Cena je okolo 39 Euro za dospělého člověka. Nějakou chvíli strávíte na pláži s průzračnou vodou a bílým zářivým pískem. A můžete se tu koupat nebo se projít okolo vratku lodi. Ale čekejte spousty a spousty dalších turistů. Zapomeňte na instagramové fotky prázdné pláže, kterou máte pouze pro sebe. Realita je jiná.

pláž Navagio - ostrov Zakynthos
detail pláže Navagio
pláž Navagio - ostrov Zakynthos
jedna z mnoha lodí s turisty

Blue Caves

Mezi zajímavá místa ostrova Zakynthos patří i oblíbené Modré jeskyně (Blue Caves), kam se opět dostanete pouze a jenom lodí. Za výlet do modrých jeskyní zaplatíte 10 Euro. A co Vás čeká? Zářivě modrá voda a bílé vápencové skály, které se díky větru a vodě změnily v nádherné skalní útvary. V Modrých jeskyních se můžete i vykoupat, ale z časových důvodů to nenabízí všechny agentury. Předem se zeptejte.

Modré jeskyně
Modré jeskyně mají bílé vápencové skály a průzračně modrou vodu.

ostrůvek Cameo

Zakynthos v historii postihlo zemětřesení, které oddělilo kus pevniny. Z tohoto kusu pevniny se stal soukromý ostrov, který můžete po zaplacení vstupného navštívit. Pořádají se tam i diskotéky a svatby. Protože to je nejúžasnější místo, které jsem navštívila, rozhodla jsem se o ostrůvku Cameo napsat samostatný článek.

I tady najdete mnoho turistů. A mnoho z nich nejde ani na samotný placený ostrov, ale fotí se hodiny a hodiny na dřevěném přístupovém mostě. Věřte mi, že pokud chcete prázdnou fotku bez lidí, počkáte si. Ale na fotografii ostrůvku Cameo se vyplatí počkat.

ostrůvek Cameo
na tuto fotografii jsem čekala asi hodinu

pláže Zakynthosu

Zakynthos má spousty pláží, které asi budete navštěvovat podle toho, kde budete ubytovaní. Nejznámější z nich jsou Argassi, Alykes, Alykanas, Banana, Gerakas, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Navagio, Tsilivi a Planos My nejčastěji chodily na pláž Laganas, která je známá i jako líheň Karety obrovské. Část pláže je přístupná pouze přes den. Po setmění zde hlídají ochránci zvířat a policie, aby žádný turista nebo pašerák nebloudil po uzavřené pláži. Proč? Protože ohrožené Karety obrovské zde líhnou svá vajíčka. Vřele Vám doporučuji po setmění na tuto část pláže nechodit.

pláž Laganas
pláž Laganas

Líhně karet jsou ochránci zvířat značeny plůtkem. Kolem těchto líhní prosím neběhejte ani nechoďte. Karety obrovské nakladou několik vajíček do písku, aby byla vajíčka v suchu a teple nažhaveného písku. A zároveň tak daleko od vody, aby nedošlo k vytopení líhní při přílivu. Ale i tak se mnoho vajíček ani nevylíhne. A i z toho mála, co zbude mají vyhráno pouze malé želvy, které dolezou až do moře. Některé totiž sežerou toulavá zvířata, jiné odloví pašeráci, kteří je dále prodávají. Prosím, dodržujte tyto pravidla ochránců zvířat.

líheň karety obrovské
líhně karety obrovské jsou značeny plůtky

město Zakynthos

Mezi zajímavá místa ostrova Zakynthos patří i přístavní a hlavní město ostrova – město Zakynthos. Sice tu nejsou pláže, ale je tu mnoho památek a dokonce i přístav. Část města Zakynthos byla zničena při zemětřesení, ale nebojte, Řekové stihli tuto zničenou část znovu vybudovat.

Ve městě najdete staré kostely, zvonici, olivovník i nákupní třídu. Za návštěvu stojí i samotný přístav. Ve městě je mnoho restaurací a barů, které můžete navštívit. A často se tu konají slavnosti s tradičními kroji, zpěvem a tancem.

To jsou nejzajímavější památky, které naše rodině osobně navštívila. Zajímavých míst k návštěvě je na Zakynthosu rozhodně víc. Všechny můžete najít včetně recenzí ZDE.

Jaká místa jste navštívili v Řecku vy?

další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *